האם זה האוגוסט הכי קשה בתולדות האוגוסטים ומאז המצאת החודשים הקלנדריים? ככל הנראה. אלא אם אתם ניקול ראידמן, שחוגגת את שבוע הרכילות המסעיר בחייה ועל הדרך מספקת גם לנו, הקטנים והתשושים, הפוגה מרעננת. קפיצה לבריכה צוננת של סטוריז משוגעים שכוללים זיופי שירים של אבבא, את הקאמבק של אקי אבני ואת מיכאל צ'רנוי – אדם שמפגין רמות כל כך גבוהות של איפוק שיש תיאוריה שהוא תחת היפנוזה מאז "מעושרות"1  - עם פילטר צלליות בעיניים.

כמו שבטח גונב לאוזניכם, מדורי הרכילות טוענים שראידמן ובן זוגה בעשור האחרון, האוליגרך מיכאל צ'רנוי, נפרדים, לפי גיא פינס צ'רנוי עזב את הבית לפני מספר שבועות. זאת לאחר חודשים של שמועות ולחשושים על רומן בינה לבין אקי אבני. אין לנו מושג מה מכל זה נכון, נטיית הלב היא איפשהו בין "כלום" ל"הכל". לאחר שעלו הידיעות, יצאה ראידמן ברצף סטוריז לילי ומרהיב - שניתן להשוות את מטורללותו רק לסטוריז החתונה של מגי וקותי - שבהם היא, צ'רנוי ואקי אבני יושבים יחד על ספה, צופים בטניס ומודים – במה שנדמה כציניות ולעג - אחד אחד לכל מדורי הרכילות. גיל משעלי, גיא פינס, ערן סוויסה, מאקו. ראידמן וצ'רנוי נראים בטוב, אקי אבני מיודד עם כולם, האווירה משועשעת (אם כי התקרובת מעט דלה יחסית לרגיל של ניקול, האם לא היה לה זמן להיערך?). השמועות לא מאושרות ולא מוכחשות, אבל הכל נראה מוזר, מתוזמר, מלאכותי. במקביל, טיזרים באינסטגרם שלה מכוונים אותנו ל-19.9.19, התאריך שבו הכל אמור להיחשף, ככל הנראה באלבום חדש או מיזם יצירתי אחר.

View this post on Instagram

השנים חולפות מהר, רק אתמול היתי ילדה קטנה עם חלומות גדולים . היום אני בת 33. עם הגיל מבינים מה העיקר ומה התפל בחיים . עשיתי דרך , לא קלה , אך יש לי עוד דרך מאוד ארוכה לפני . תמשיכו לחלום ולחייך . החיים יפים ! יום הולדת שמח שיהיה לי ... The years pass quickly, only yesterday I was a little girl with big dreams. Today I am 33 years old. With age you understand what is essential and what is bland in your life. I made a lot, it was not easy, but I have another very long way ahead of me. Keep dreaming and smiling. Life is Beautiful ! Happy Birthday to me... #goodvibes #happiness #friends #family #love #dreemscometrue

A post shared by Nicol Raidman (@nicolraidman) on

מה קורה פה? הם ביחד? הם לא ביחד? מה העניין עם אקי אבני? ומי עוזבת אוליגרך? מה הוא ישאיר לה, את פיליפ קירקורוב? עוקבים, מעריצים ורכילאים שוברים את הראש. נכון להרגע, אף אחד לא מבין מה קורה. צילומי מסך מהסטוריז שלה עפים בקבוצות וואטסאפ בהיסטריה והתחושה הכללית היא שמדובר בהטרלה אחת גדולה שמטרתה יח"צ לאלבום, או מה שזה לא יהיה, שיוצא בספטמבר. ועדיין, לא ברור אם השמועות על הגירושים הן הדלפות שקריות מטעמה, או שיש בהן אמת. מצד אחד היא לא מכחישה אותן, מצד שני היא וצ'רנוי נראים קרובים. אם מדובר בפרידה, היא ידידותית יתר על המידה, כמקובל אצל אצל זוגות שכבר ממש לא אכפת להם אחד מהשני. ניקול גם משוחחת באחד הסטוריז עם בתה הבכורה, מישל, שקוראת את הידיעה על הגירושים בעיתון ואומרת, בחיוך, שהיא בהלם. מה זה אומר? מדובר בילדה בת תשע, גם היא חלק מההטרלה הזאת? שמישהו ייתן לנו תשובות!

View this post on Instagram

Family it’s my everything! ❤️❤️❤️ #family #love #kids #ormachic

A post shared by Nicol Raidman (@nicolraidman) on

או, בעצם, שאף אחד לא ייתן לנו תשובות. אם ניקול תכחיש או תאשר את גירושיה, כל הפרשה הזאת תפסיק לעניין אותנו באופן מידי. אז נפרדו, אוקיי, הלאה. בינינו, לא באמת אכפת לנו אם ניקול וצ'רנוי ביחד. כמו שלא באמת אכפת לנו אם אייל גולן מתחתן או דנית ואליאב מתגרשים. זה רק הטיזינג המתמשך הזה, המשחק הבין לביני הזה, חגיגת הספקולציות המתמשכת, שהופכים את הסיפור הזה לגדול, מוגזם ורועש. קצת כמו ראידמן עצמה.

כי זה העניין: המוחלט מעניין אותנו לשנייה, העמימות תחזיק אותנו שבוע. אם סלבס רוצים שנתעניין בהם יותר מדקה אחת, הם צריכים לא לגלות לנו. ראידמן הפכה לסיפור הרכילות הגדול של קיץ 2019, כי היא לא מגלה לנו מה קורה. כי במציאות הנוכחית, שבה הכל מחזיק בקושי שניה ושמתייחסים בו להסרת עוקב – הפונקציה המטומטמת של השנה – כאבן בוחן ביחסים זוגיים ובכלל, המתנה הכי גדולה שסלב יכול לתת לנו היא עמימות, ערפל, טשטוש. 

ראידמן תפרה כאן מעשה אמנות רכילאי מרהיב, שהולך חודשים אחורנית, עם נרטיב שעוצב  בקפידה וכולל רומן, דרמות ופרידה. זה לא משנה אם הכל אמת או זיוף יחצני, היא הצליחה להגשים את חלומו של כל מספר סיפורים - להפעיל אותנו רגשית, לעניין, למתוח ולסיים בקליף האנגר.