עמיר פרץ גילח את השפם והשאיר מדינה שלמה באבל. "הורדתי את השפם כדי שתוכלו לקרוא את את שפתיי - לא אשב עם נתניהו", הוא הסביר. טוב עמיר, מזכיר לי את התירוץ שאמרתי כששאלו אותי למה אני קושרת את הג'קט מסביב למותניים. אנחנו חיים בעולם שאחרי ההתאבדות של ג'פרי אפסטין, וידוע לכל שכשהתקשורת מספרת סיפור (כמו "ריד מיי ליפס"), צריך לדעת שהאמת מורכבת ומטורללת הרבה יותר. אלה תאוריות הקונספירציה שמסבירות את היעלמותו של השפם - תפיצו, שכולם ידעו.

מגפת כינים

אח... אוגוסט. כולם יודעים מה קורה בחודש הזה. ילדים שמסתובבים חופשי וטמפרטורות גבוהות מהווים את הקרקע הכי פורייה שיש לכינים. עמיר פרץ מכיר את הבעיה ממקור ראשון, שכן בדרך לא דרך הכינים מצאו את דרכן לשפמו והקימו שם מאחז. מה הוא לא ניסה - מסרק כינים, תכשירים מיוחדים ואפילו נפט כמו ב"הקיץ של אביה", אבל הכינים לא התרגשו. "אין ברירה עמיר", אמרה אחלמה, בת זוגו, בשעת צהריים אחת, לפני שהעבירה את התער ושמה קץ לשפם האייקוני. אל תאמינו לתמונות עם מכונת הגילוח מהמספרה.

כינים
אף כינה לא נפגעה בהכנת הכתבה | צילום: Shutterstock

הפסד בהתערבות

ערב אחד, עמיר ואורלי לוי אבקסיס - מספר שתיים במפלגת העבודה-גשר - נסעו לפאנל בחירות במעלות תרשיחא. כשעצרו ברמזור אדום שמו לב לנהגת עם רעמה ג'ינג'ית. עמיר התעקש שמדובר בחברת הכנסת סתיו שפיר, ואורלי טענה שלא כל בחורה ג'ינג'ית היא סתיו. השניים התווכחו עד שהגיעו לפשרה, הם יעצרו את הנהגת המסתורית בצד ויפתרו את התעלומה, אבל לפני כן הם יתערבו כדי לגלות מי צודק. אורלי הבטיחה שאם תפסיד תחליף את שמה הפרטי ל"אורלה" ואת שם משפחה ל"גויים", וכך תיקרא "אורלה גויים". עמיר מצידו נשבע שאם יתברר שטעה הוא יגלח את שפמו. השניים עצרו את הנהגת האדמונית רק כדי לגלות שמדובר בבחור היפי עם ראסטות מהיישוב הקהילתי כליל - והשאר היסטוריה.

סתיו שפיר
לא דומה לאף אחת | צילום: שבתרבות חדרה, חדשות

'שפם' בגימטריה

לילה אחד נדדה שנתו של עמיר פרץ, ומה עושים כשלא מצליחים להירדם? קוראים בספר הזכרונות. ומה אם אתם לא אחשוורוש במגילת אסתר? גולשים באינטרנט. כמו כולנו, בסופו של דבר פרץ הגיע לאתר מחשבון גימטריה, והחליט להשתעשע ולגלות מה הערכים הגימטריים של מילים שונות. "לשפם שלי יש הרבה ערך, מעניין מה הערך המספרי שלו לפי תורת הגימטריה", חשב פרץ והקליד את המילה "שפם". דקה של דממה ירדה על הבית ולפתע, פלט פרץ צעקה שקרעה את השקט. אחלמה רצה לחדר המחשב רק כדי לשמוע את בן זוגה אומר "'שפם' בגימטריה זה 420, כמו המילה אנטישמי". כבר באותו הערב הלך פרץ לישון ללא השפם המנואץ.

 

קללת השפם בפוליטיקה

יום אחד, הגיע פרץ לדבר עם תלמידי תיכון על חשיבותה של דמוקרטיה, אבל בגלל שהייתה להם שיחת נזיפה שכבתית (תעלול י"ב שהשתבש וגרם להפסקת חשמל בחצי ראש העין), הוא אולץ לחכות מחוץ לאולם. פרץ הסתובב במסדרון והגיע לקיר בו, כבכל תיכון שמכבד את עצמו, היו תלויות תמונות של כל ראשי הממשלה. אחרי התבוננות ממושכת התרוצצה במוחו של פרץ מחשבה טורדנית: כבר 27 שנים לא היה ראש ממשלה עם שפם. האם זו יד המקרה? גזרת גורל? האם יצחק שמיר, שבאופן כללי קצת דמה לשדון, הטיל קללה על ראשי ממשלה עם שפם שינסו לבוא אחריו? המחשבה לא עזבה את מוחו של פרץ, והוא החליט שעם כל הכבוד לסימן ההיכר שמלווה אותו שנים, חשוב לו יותר להיות ראש ממשלה. שלא ימכרו לכם שקרים!

עם יצחק שמיר. יחסים מורכבים
המשופם האחרון | צילום: סער יעקב/לע"מ, חדשות

אקססורי מאסוס

בוקר אחד, התעורר עמיר פרץ, שלח יד לשידה שעל יד מיטתו וגילה כי דבר מה חסר. היכן קליפס השפם שלו, בו הוא משתמש יום-יום? מעטים יודעים שלעמיר פרץ מעולם לא היה שפם, וכי מדובר בתעלול יח"צ שהתחיל לפני 47 שנים ויצא משליטה. בהתחלה היה משתמש בשפם מודבק מחנות קסמים וטריקים ובמרוצת השנים השתדרג לשפם עם קליפס שהזמין מאסוס, בו הוא השתמש עד אותו היום. "מה הבעיה? אני אזמין חדש" חשב לעצמו עמיר לאחר שהתייאש מהחיפושים, אבל אבוי! היצרן של השפמים בקליפס פשט את הרגל. פרץ ניסה להילחם ברוע הגזרה וחיפש תחליפים, אבל רוב השפמים עשו לו פריחה ואף אחד מהם הצליח להשתוות לשפם מאסוס. עם הרבה כאב לב החליט פרץ שזה או הכל או כלום, ונאלץ להיפרד מסימן ההיכר שלו.

אסוס
אסוס בעניין של תוספות שיער, אבל יש להם מה ללמוד בתחום השפמים | צילום: צילום מסך מתוך אסוס