גרמניה התעוררה הבוקר לדיווחי כלי התקשורת על מה שמסתמן כשוד הגדול ביותר בהיסטוריה המודרנית של המדינה. תכשיטים, אוצרות היסטוריים, יהלומים ואבנים יקרות בשווי של מיליארד אירו לפחות - וייתכן שיותר - נגנבו לפנות בוקר מ"חדר האוצר הירוק" - מוזיאון היסטורי בלב העיר העתיקה של דרזדן שבו פריטים רבי-ערך מההיסטוריה של האזור במאות האחרונות. המשטרה סגרה את האזור, וצוותי חקירה נשלחו למקום. היא אישרה כי התבצע שוד במקום וכי "החשודים נמצאים במנוסה".

לפי דיווחי התקשורת, לפריצה שהתקיימה מתישהו אחרי חמש בבוקר (שעון מקומי) קדמה חבלה מכוונת בשנאי באזור, כך שנותקה אספקת החשמל למוזיאון, שנחשב לאחד העתיקים באירופה. כתוצאה מכך, מערכת האזעקה ככל הנראה שותקה. הפורצים נכנסו למוזיאון לפי הדיווחים דרך חלון צדדי ולקחו תכשיטים היסטוריים, אבני חן יקרות ואוצרות היסטוריים בשווי רב. העיתון "בילד" העריך כי השווי עשוי להגיע למיליארדי אירו. אחד המאפיינים של המוזיאון הוא שהפריטים הוצגו לקהל הרחב ללא הגנה בתיבות זכוכית או פלסטיק. השודדים לא לקחו ציורים או אגרטלי פורצלן יקרי-ערך, אלא בעיקר תכשיטים.

אולם בחדר האוצר ההיסטורי, מוזיאון
אולם בחדר האוצר ההיסטורי, מוזיאון "חדר האוצר הירוק" שבדרזדן, גרמניה | צילום: SvenS D, ויקיפדיה

ראש ממשלת מדינת המחוז סקסוניה, שדרזדן היא בירתה, מיהר למקום ואמר לתקשורת כי "השודדים לקחו לא רק מאוספי המדינה אלא פריטים היסטוריים ממלכת סקסוניה". הוא אמר כי נדרש מאמץ רב כדי לאסוף את הפריטים וכי מדובר במכה היסטורית למדינה "לא ניתן להבין את ההיסטוריה של סקסוניה ללא חדר האוצר הירוק ואוספי האמנות של מדינת המחוז".

כלי התקשורת בגרמניה הציגו היום תמונות של כלי רכב משטרתיים באזור, ודיווחו כי המוזיאון נסגר לחלוטין למבקרים. החלון הצדדי שדרכו ככל הנראה נכנסו הפורצים היה מוגן בסורגי ברזל, שככל הנראה הוסרו.

הכתבה פורסמה לראשונה באתר גלובס