הזוכים הראשונים בפרס של מעל מיליון שקל לשנת 2020, אב ובנו מאזור הדרום, הגיעו נרגשים לבית מפעל הפיס, לאחר שזכו בהגרלת הלוטו שנערכה במוצ"ש (11/1/2020) וגרפו לכיסם סכום של 1.5 מיליון שקלים.

 

"אני ממלא בקביעות כבר 15 שנה טופס עם מספרים קבועים", סיפר האב, "מפעם לפעם, מתלווה אליי הבן שלי, שהוא משוחרר טרי מצה"ל, ואני מבקש ממנו למלא טופס נוסף. הוא תמיד בוחר מספרים אקראיים בלי משמעות מיוחדת עבורו, וזה הטופס שהביא לנו את הזכייה!".

 

יום לאחר ההגרלה הגיע האב לנקודת המכירה של מפעל הפיס, וראה את המספרים הזוכים. לאחר שבדק את הטופס שלו, הוא הבין כי זכה בפרס. "הייתי בהלם שאני מחזיק את הטופס הזוכה ביד. ישר יצאתי לרחוב והתקשרתי לבן שלי לעדכן אותו. מיד לאחר מכן בירכתי – שהכל נהייה בדברו, כי אני מאמין שהכל זה מלמעלה".

 

"הדבר הראשון שעלה לי לראש כשהבנתי שזכינו היה לסייע כלכלית למשפחה הקרובה, במיוחד לאור העובדה שממש בקרוב אחד האחים שלי עומד להתחתן", אומר הבן, שרק לפני חודשים ספורים השתחרר משירות קרבי, "במקום חתונה צנועה ואינטימית, נעזור לו להפיק אירוע גדול ושמח. אין כמו לשמח חתן וכלה ביום חתונתם. עם שאר הכסף אני רוצה לצאת לטיול אחרי צבא בדרום אמריקה, ולשמחתי הרבה, כשאני אחזור אני לא אצטרך לחפש עבודה מועדפת כדי לממן לימודים, ואני אוכל להירשם עם שקט נפשי".

 

עד עכשיו שיתפו השניים בזכייה רק את האם, שעדיין לא מאמינה שאכן הם זכו. "היא תאמין רק אחרי שהיא תראה את הצ'ק", צוחק האב.