"רק כשאשתי עשתה קעקוע וגלגלה לה גו'ינט שמתי לב שמשהו קורה לה. תמיד היא הייתה החנונית, התלמידה הטובה. לא מעשנת,לא מתפרעת, לא יוצאת עם גברים. אני הייתי הראשון שלה בהכל, היא אפילו לא התנשקה לפני שהיכרנו.

"אני יכול להעיד על עצמי שאני בחור טוב. יש לי עבודה טובה אין לי שטויות בראש. מעולם לא בגדתי ולא שיקרתי לה. אני איש משפחה – לא אדם מתוחכם יותר מידי, יותר פשוט ונוח מזג.

"התחתנו כשהיינו בני 24 אחרי שהכרנו בערך שנה. 13 שנה אנחנו נשואים ויש לנו שני ילדים חמודים. עד עכשיו הכל התנהל כשורה. משפחה רגילה, בלי דרמות ובלי צרות.

"לפני חצי שנה אשתי התחילה להתאמן, ירדה במשקל, התחילה להשקיעה באיפור ובלבוש. לפני שבועיים היא גם עשתה קעקוע בזרוע. רק אז ירד לי האסימון שמשהו עובר עליה.

"התחלתי לשחזר לאחור את השוני בהתנהגותה והתחלתי לשאול שאלות. היא ישר הודתה שהיא משועממת מהחיים איתי, כלום לא זז לה והיא מרגישה שהיא מפספסת את החיים האמיתיים. היא טוענת שהיא מקבלת הרבה מחמאות מגברים וזה עושה לה טוב - יש לה חשק להרגיש ולחוות עוד ועוד. בא לה ללכת למועדונים קינקים ולעשות כל מה שהיא לא עשתה בגיל 20. סיפרה גם על גבר ספציפי שהיא ממש נמשכת אליו והוא אליה. והוא מתאמן איתה במכון הכושר ולכן היא כל יום שם.

"היא מדברת איתי על נישואים פתוחים ומעודדת אותי לשכב עם אחרות, לצאת מהריבוע ולשחרר אותה קצת. מאז אני בדאון, פיתחתי אובססיה ואני רודף אחריה כל היום. מצלצל ומסמס לה ורוצה לדעת כל רגע היכן היא מסתובבת. היא לא בפוקוס על הבית כפי שהיתה תמיד וגם הילדים לא בראש מעייניה והם נפגעים מכך. היא חולמת על חיי רווקות שטוענת שמעולם לא היו לה.

"אני מרגיש שהיא רוצה להתגרש אבל עדיין אין לה אומץ לצאת עם זה. ביקשתי ממנה החלטה. האם היא איתי או נפרדים? עכשיו אני ממתין לתשובתה".

חוק התשוקה

בחור יקר.

לא מפתיע שדבר כזה קורה באמצע החיים. אין כוח חזק יותר מתשוקה לחוויות חיים ושמחה וחיי נישואים לא תמיד מספקים את זה. אפשר לומר שבדרך כלל חיי נישואים הם ההפך מזה. אשתך מרגישה שגיל 40 בפתח והיא עושה חשבון נפש ומרגישה שהחיים עברו לידה. פתאום היא מתעוררת, רוצה להתרגש, לאהוב, לחשוק.

זה קורה כל כך הרבה אז כנראה זה אנושי. נכון שיהיו כאלו שיצקצקו בלשונם וישפטו, אבל כן, זה יכול לקרות כל אחד מאיתנו. אתה לא תוכל לעצור אותה, כל ניסיון בלימה שלך רק ידחוף אותה יותר קדימה לכיוון היציאה. אתה נחלש מולה והופך כל יום לאטרקטיבי פחות. אתה יושב לה על הוריד והופך את עצמך למטרד.

ולמה שתהיה בהולד? למה שתמתין לתשובה האם ממשיכים או נפרדים? האם אתה מסכים שגורל חייך יהיה בידיים אחרות? אשתך היא זו שתחזיק במושכות ותחליט עבורך את עתידך? לא ולא!

אני מציעה שתפסיק לרצות אותה מהרגע הזה. זהו מצב בלתי נסבל ואתה הולך ונחלש, והגיע הזמן שלך להחליט על חייך ולהתגבר על הפחד. עכשיו אתה במצב הרע ביותר, כי גרוע מזה אין. אתה לא אוכל ולא ישן רק רודף ובוכה ואלו לא חיים נורמליים.

קח מזוודה וצא מהבית ותעביר את השליטה לידך. כך תמדוד את הטמפרטורה האמיתית של הקשר, תבחן את תגובתה וזה יהיה המבחן האמיתי ליחסים ביניכם.

אם עד היום אשתך היא זו שהחזיקה את ההגה ועל פיה יישק דבר מהיום אתה לוקח לה את הזמן שהיא מושכת על מנת להגיע להחלטה ואתה הוא זה שמחליט. בכלל לא בטוח שהתוצאה הסופית תהיה גט. לפעמים זו התרופה אבל קח את כל התרחישים בחשבון כי רק כך תנצח.

המשמעות של לקחת את הרגליים וללכת בשלב הזה היא אקט של אדם שמכבד ומעריך את עצמו ולא מוכן להיות סמרטוט. של כזה שמבין שהמקום בקשר עד היום הוא המקום המרצה, הסופג, השותק והחלוש. אבל לא עוד.

כאשר אתה הוא זה שמחליט - אתה גם העוצמתי ואולי גם הגבר שהיא מחפשת. אמנם זה לא קל אך מה שמעלה אותנו ומרים ומחזק בדרך כלל הוא המעשה הקשה ולא ברירת המחדל. להפסיק לעשן זה קשה אבל ההצלחה מחזקת. לרדת במשקל ולא לאכול פיצות טעימות זה קשה אבל זו התגברות על דחף וזה מחזק ומעצים. לעזוב מקום עבודה מתגמל כלכלית אך מחליש נפשית זה קשה ומפחיד אך מחזק ונותן תחושה של שליטה בחיים.

לצאת מתקיעות, מיחסים, מנישואים כושלים ולהתגבר על הפחד - זה מחזק מאד למרות הכאב והקושי. תהיה האדם שאתה רוצה להיות. אתה שם רק מתוך הפחד שאוחז בך. אתה דואג לילדים ובצדק אך אל תחשוב שהמציאות כרגע מטיבה עימם. הילדים שלכם סובלים עכשיו אוירה מתוחה, התרחשות מתחת לשטיח וחוסר ודאות שמאיים עליהם. הם רואים מודל עלוב של זוגיות, הם רואים אבא מדוכא וחלש שלא זז ורק סופג עלבונות לעומת אימא שעפה למקומות אחרים. הם לבד עכשיו, חרדים לגורלם והמצב הקיים לא עוזר להם להתעודד.

יציאה מהבית תהיה קשה גם להם אבל יהיה להם המסר חיובי. תהיה אבא שעומד על שלו ולא מתכופף ונמנע מעימות. בכלל לא משנה מה יהיה בעתיד אם כרגע חווית ההווה גרועה ומכאיבה ולכן כל מצב אחר עדיף עליה.
והעיקר אל תשכח את עצמך. כשלך נעים וטוב - כל העולם סביבך שמח.

>> רוצים להתייעץ עם יעל ברון בנושא זוגיות? 
 בבקשה: Yaely_b4@walla.com
 
>> לכל הטורים של יעל ברון
 
הורים - כל מה שאתם צריכים לדעת