זוכר את הפוקר של פעם, שכל אחד היה מקבל חמישה קלפים ליד? אז זהו, שחוץ ממך אף אחד כבר לא זוכר. מה ששאר העולם משחק היום זה טקסס הולדם – כמו הפוקר של פעם, רק עם שבעה קלפים במקום חמישה, ועם סט חוקים ושיטות משחק שמריצים לך את האדרנלין ישר למוח. בוא נעשה רגע סדר ונראה על מה אנחנו מדברים.

איך זה עובד
בטקסס הולדם יושבים מסביב לשולחן שניים עד 10 שחקנים, שבניגוד למשחקים תמימים כמו בלק ג'ק יעשו הכול כדי לגרום זה לזה למכור את אמא שלהם. הרעיון הוא שהאיש עם היד הטובה ביותר בכל סיבוב גורף את הקופה.

יש שיאמרו כי דווקא האופן שבו אתה מפסיד הוא סוד הקסם של המשחק - אם היית חכם מספיק כדי לצאת בזמן, או שלא ידעת מתי לפרוש ונשארת על השולחן עם זוג שמיניות, רק כדי לראות את הדביל שלצידך לוקח את כל מה שהרווחת במשך הערב.

היד של כל שחקן נקבעת ע"י הצירוף הטוב ביותר האפשרי מתוך שני קלפי ה"כיס" שלו - כלומר קלפים שרק הוא רואה - ועוד חמישה קלפי "קהילה", הגלויים לכל השחקנים ונחשפים במהלך המשחק. מתוך כל השבעה האלה אתה בוחר את החמישה שייצרו את הקומבינציה הטובה ביותר.

אז מה לוקח מה:
סדרות מנצחות – מהגבוה לנמוך

רויאל פלאש, סטרייט פלאש, רביעייה
בטקסס הולדם | צילום: עדי רם
פול האוס, פלאש, סטרייט
כל הסדרות המנצחות | צילום: אור גץ
שלישייה, שני זוגות, זוג
מהנמוך לגבוה | צילום: אור גץ

שים לב, אנחנו מתעסקים בקאש מאני ולא בטורניר. מה זה אומר? בטורניר שמים את הכסף מראש ומרוויחים את קופת הזכיות המשותפת; בקאש מאני, מה שאתה שם זה מה שתפסיד או תרוויח.

אבל לפני שנגיע לרווחים או להפסדים, בוא נראה איך מתנהל סיבוב הימורים בטקסס הולדם, כי שם נמצא האקשן האמיתי. כנס לשיעור הבא, עידו רוזנבלום מחכה לך בסיבוב.

כל הפרקים בסדנת הפוקר שלנו:

טקסס הולדם: מילון מושגים
ההתחלה: איך להרים ערב פוקר
איך משחקים טקסס הולדם? חוקי הבסיס
טקסס הולדם: כל החוקים
פוזישן: חשיבות המיקום שלך מסביב לשולחן
כך תלמד את הטיפוסים שמשחקים איתך פוקר
אמנות הבילוף: כך תייצר בלוף טוב
איך לחשב את סיכויי הקופה
טקסס הולדם למתקדמים: Value Bet
איך לנתח את היריב כדי להוציא ממנו כסף
טקסס הולדם: המבחן
מתחברים להימורים: מדריך לאון ליין פוקר