כלי התקשורת במקסיקו מדווחים בימים האחרונים כי קרטל הסמים המסוכן ביותר במדינה, "חליסקו נואבה חנרסיון" (CJNG) החל לגייס לשורותיו רוצחות שכירות.

על פי הדיווחים, בחודשים האחרונים יותר ויותר "נשים אטרקטיביות" החלו לשתף פעולה עם ארגון הפשע של נמסיו אוסגוארה סרבנטס - המוכר בכינויו "אל מנצ'ו".

סוכנות ידיעות מקומית דיווחה השבוע כי ברון הסמים המקסיקני אשר הוגדר בתור היורש של "אל צ'אפו", החל להשתמש באופן קבוע ברוצחות שכירות שפועלות בשם ארגונו האכזרי על מנת להטעות את יריביו. אחת מאותן נשים היא מריה אסקיבל, מי שחשודה כאחת המשתתפות ההבולטות בביצוע הטבח המחריד בו נהרגו עשרות שוטרים בעיר במיצ'ואקן לפני כמה שבועות.

אסקיבל, המוכרת גם בכינוי "לה קטרינה", מואשמת בכך שהייתה זו שפיקדה על המארב לכוח משטרתי אשר הוביל למרחץ הדמים שבסופו נקבע מותם של 13 שוטרים מקסיקניים.

קוראי המדור האדוקים בוודאי זוכרים שזו ממש לא הפעם הראשונה בה אנחנו כותבים על תופעת הרוצחות השכירות שפועלות בחסות הקרטלים במקסיקו; אם זה הסיפור על חברות "לאס פלאקס" או סיפורה של "קים קארדשיאן של הקרטלים".

מומחים אשר עוקבים אחרי פעילות הקרטלים במקסיקו מספרים כי "תופעת הרוצחות השכירות" קיימת לפחות מאז 2010, אז פעילי קרטל חוארז החלו להשתמש בנשים כפתיונות ורוצחות. עם הזמן כבר קמו להן יחידות של נשים מתנקשות שהפכו לעניין שכיח בקרטלים שפועלים ברחבי מקסיקו.

חואן קרלוס אז'אלה, מרצה מאוניברסיטת סינלואה ומומחה לקרימינולוגיה, התייחס לנושא וסיפר כי נשים רבות מחליטות להצטרף לארגוני פשע בשביל סמל הסטטוס הנלווה.

"זה חשוב מאוד עבורן להצטרף למה שמוכר עוד בימינו בתור עולם גברי", הוא מספר. "מדי יום, יותר-ויותר נשים רוצות לקחת חלק בעולם הזה, ומעבר לכסף שהן מרוויחות, שיתוף פעולה עם הקרטל מהווה סמל סטטוס עבורן".