יוסף הוא מנכ"ל ובעלים של חברה להפצת ציוד משרדי. בעבר סיפקנו שירותי חקירה ליוסף, במהלכם התקנו מצלמות במחסן ובמשרדי החברה שלו. בפעם אחרת, גם עקבנו אחרי אחד מעובדיו שהיה בחופשת מחלה במשך שבועות רבים, אך תוצאות המעקב שלנו הראו שהוא בכלל עבד בחנות הירקות המשפחתית.

יוסף ביקש שניפגש, וכמו בעבר - הפגישה התקיימה מחוץ למשרדי החברה. הוא החל לספר לי על טל, בחורה צעירה שעובדת במחלקת השיווק בחברה, ותפקידה הוא לגייס לקוחות חדשים. במסגרת תפקידה, היא מתאמת פגישות עם לקוחות ומשווקת את ציוד החברה.

לטל יש רכב צמוד ותנאים טובים, ויוסף ציין כי גם תפוקת העבודה שלה עונה על ציפיותיו, ומאגר הלקוחות גדל מאד מאז שנכנסה לתפקידה. הוא המשיך וסיפר שלפני כשבועיים קיבל מייל מכתובת לא מזוהה וכלל רק משפט אחד: "תבדוק טוב מה טל עושה... היא לא תמימה..."

יוסף, שכמובן הופתע מאוד, כתב חזרה לאותה הכתובת כי הוא אינו מבין במה מדובר, ובמידה וקיים מידע שיכול לעניין אותו, השולח מוזמן להתקשר אליו. כמו כן, יוסף ציין בתשובתו את מספר הנייד שלו, ובמשך שבועיים מאז השיב למייל המסתורי לא קיבל כל מענה או התייחסות למכתבו.

"אתמול התקבל שוב מייל, שוב מאותו שולח אנונימי", סיפר לי יוסף, "כאשר שוב הופיע אותו משפט כמו במייל הראשון: "תבדוק טוב מה טל עושה... היא לא תמימה...".

סקרנותו של יוסף גברה, והוא הבין שהשולח אינו מתכוון ליצור איתו קשר ולהוסיף מידע על המשפט הבודד שכתב. יוסף החליט שהגיע הזמן לבדוק במה מדובר, מכיוון שהוא אינו יכול להשאיר את טל עם עננה כזו מעל ראשה. הוא הבין שאם טל מועלת בתפקידה ופוגעת באופן כלשהו בחברה - מחובתו כבעלים לבדוק זאת.

סיכמנו בינינו שצוות בלשים ייצמד לטל במשך כמה ימים, ויוסף שיתף אותי שהוא מקווה שלא יימצא פגם במעשיה. בלשים ממשרדי עקבו אחרי טל במשך שלושה הימים, ועל פניו לא נמצא שום דבר חריג בסדר היום שלה.

חוקר פרטי
צוות הבלשים נצמד לטל, ויוסף קיווה לטוב. אילוסטרציה

בצהרי יום המעקב הרביעי, יצאה טל ממשרדי החברה והגיעה לחניון השייך למתחם מגרשי טניס, החנתה את רכבה, וכעבור כמה דקות הגיע למקום גבר ברכב אחר וחנה לידה. טל נכנסה לרכבו. השניים נראו מתנשקים בלהט ולאחר מכן החלו בנסיעה.

כעבור כ-20 דקות הגיעו השניים למתחם צימרים דיסקרטי באחד היישובים במרכז הארץ ונבלעו לשעתיים באחד הצימרים. בסוף המפגש הרומנטי, הגבר החזיר את טל לרכבה, ומשם היא המשיכה מיד למשרדי החברה לסיום יום עבודתה.

למחרת פגשתי את יוסף על מנת לבחון יחד את הממצאים ולהחליט אם וכיצד ממשיכים מכאן. כאשר קיבל יוסף את המידע הראשוני, הוא הרגיש הקלה מסוימת; ענייניה האישיים של טל אינם רלוונטיים מבחינתו, זאת למרות שהמפגש התקיים במהלך יום עבודה,

יוסף ראה חשיבות גדולה יותר בתפוקה המוצלחת של טל בגיוס לקוחות, אבל ההפתעה הגדולה שציפתה ליוסף מתברר, הייתה כאשר הבין מיהו הגבר שצולם איתה. "זה יורם! מנהל המחסן!" הוא קפץ. עכשיו, התמונה הפכה למורכבת קצת יותר.           

יוסף הרגיש שהוא יודע מי עומד מאחורי המייל האנונימי, וסיפר לי שמדובר בעוזר של יורם במחסן והיחסים בין השניים מעורערים והם אינם מסתדרים ביניהם. יוסף העריך שהרומן בין טל ויורם נגלה לעוזרו, והוא החליט לפגוע בהם.

יוסף החליט לפעול, וקרא ליורם וטל למשרדו ופנה אליהם בצורה ישירה וגלויה. "מה שאתם עושים כאנשים בוגרים זו זכותכם המלאה. אני רק מבקש שלא תהיה פגיעה בחברה, בעובדי החברה ובשעות העבודה. תעשו מה שאתם רוצים בחייכם האישיים, לטובתכם ולטובת בני הזוג שלכם. מבחינתי איני יודע דבר על יחסיכם. עכשיו בבקשה צאו ממשרדי".

השניים, שנותרו המומים מהגילוי, עזבו את משרדו של יוסף מבלי לענות או לאשר את המידע. "אני את שלי עשיתי, וכל מה שנותר לי הוא לקוות שהרומן הזה אכן לא יפגע בחברה. בכל הקשור לחייהם האישיים של השניים - ובכן, זה כבר עניין שלהם", סיכם יוסף.