אסתר ועמוס מתגוררים כבר כמה שנים טובות בקנדה, ולפני כמה שבועות אסתר יצרה איתי קשר טלפוני בשעת לילה מאוחרת והחלה לגולל את סיפורה.

היא סיפרה לי שהיא ועמוס חיים בקנדה כבר שמונה שנים, וממש לפני שעזבו את הארץ היא תפסה את עמוס מנהל קשר רומנטי עם מישהי מעברו הרחוק. בדיעבד, התברר לה שזה היה קשר ארוך ומתמשך, וממש לא רומן קצר ומזדמן.

"לאחר שהתגברנו על המשבר ההוא הגענו לקנדה ומבחינתי זה היה מבורך, סוג של התחלה חדשה", סיפרה לי אסתר. "לפני כשנתיים עמוס הגיע לביקור של שבועיים בישראל, ובדיעבד התברר לי שיש סיכוי טוב שהוא נפגש עם הכלבה ההיא", תיארה אסתר את האישה האחרת והמשיכה בצרור קללות משובחות.

"פעמיים הוא אמר לי שהוא היה בבית אחיו, ואז התברר לי שהוא כלל לא היה שם, ואני מדברת על לילה שלם, כן?", היא סיפרה בזעם והוסיפה כי "בעוד שבוע עמוס מגיע לביקור נוסף בארץ, הפעם ל-10 ימים. יש לו מפגש עם כל חבריו מהיחידה ואני יודעת שזה חשוב לו, אבל מעניין אותי אם יש לו עוד 'מפגש חשוב' לעשות בארץ", היא סיכמה.

לדברי אסתר, עמוס אמור לישון בבית אמו, וייתכן שהוא יגיע לאילת לסוף שבוע עם שני חברים מהצבא. היא ביקשה ממני שאבצע מעקב צמוד אחרי עמוס. "אם הפעם הוא יפשל וייתפס, יחכה לו פה גיהנום".

אסתר חיברה ביני לבין חברה קרובה שלה בארץ שנמצאת בסוד העניינים וניתן יהיה להיעזר בה במידת הצורך. בביקור הקודם, כך הבנתי, עמוס שכר רכב לזמן שהותו בישראל, לכן החלטנו לקבל את פניו כבר בשדה התעופה, לזהות אותו ולראות איזה רכב ישמש אותו בביקורו הנוכחי.

ביום הנחיתה המתין לעמוס צוות בלשים באולם הנכנסים בנתב"ג כשהם אוחזים בתמונה שלו ובצבעי שתי המזוודות שלו. הוא זוהה מיד כשיצא לרחבת הנוחתים, וצוות המעקב הופתע לראות אותו ניגש לאישה שהמתינה ככל הנראה להגעתו.

לוח טיסות נמל תעופה בן גוריון
עמוס זוהה מיד עם נחיתתו (אילוסטרציה למצולמים אין קשר לכתבה) | צילום: Andrew Burton, GettyImages IL

השניים נראו מתחבקים ממושכות וצועדים חבוקים לדוכן השכרת הרכבים. האישה ענתה במדויק לתיאור של המאהבת המיתולוגית. לאחר שקיבל מפתח, השניים התיישבו בבית קפה בשדה ונראו משוחחים ארוכות, צוחקים ומרבים לאחוז ידיים. לפתיחה דרמטית כזו ממש לא ציפינו.

דקות לאחר שהשניים נפרדו, גם הבלשים התפצלו וליוו כל אחד מהם לרכבו. המאהבת זוהתה סופית, וכך גם רכבה. עמוס זוהה יוצא מהשדה כשהוא נוהג ברכב השכור. צוות הבלשים מיהר לבית אמו של עמוס, והוא אכן נראה מגיע לשם, פורק את המזוודות, ונכנס לביתה.

כבר באותו ערב הוא נראה יוצא לארוחת ערב עם המאהבת שלו, ולאחר שיצאו מהמסעדה, נסעו השניים לבית מלון ושהו שם עד שעות הבוקר. בבוקר יצאו השניים מהמלון ונראו מטיילים לאורך הטיילת שלובי זרועות ומאושרים.

אסתר עודכנה בכל שלב של המעקב, ולדבריה עמוס כתב לה שהוא הגיע לבית אמו היישר מהטיסה ומיד הלך לישון, לא לפני שהבטיח ליצור קשר בבוקר. אסתר, כמובן, עדיין ממתינה לשיחתו. היא ביקשה ממני להראות לחברתה את הצילומים שיש בידינו מהמפגשים של עמוס והמאהבת, כך שעשיתי את דרכי לבית החברה, והראיתי לה את הצילומים שהיו ברורים ולא הותירו מקום ספק.

עוד באותו ערב אסתר התקשרה וביקשה ממני לעצור את הפעילות. "הצלחנו הרבה יותר מהר מהצפוי", היא אמרה בקול שבור. "שכר הטרחה שלך ממתין לך אצל חברתי. עם עמוס אני כבר אתמודד כשיחזור הביתה".

 

הסיפור מבוסס על מקרה אמיתי. שמות הדמויות, כמו גם פרטים נוספים, שונו בכדי למנוע את חשיפת המעורבים. גולן פנחס, חוקר פרטי, הוא בעל המשרד "ים חקירות"