ענבל הגיעה למשרדי, ולבקשתה הפגישה התקיימה בשעת ערב מאוחרת. היא נראתה עייפה ותשושה, ומיד בתחילת השיחה פתחה וסיפרה לי שאורח החיים של אחיה הצעיר זיו מטרידים מאוד את הוריהם.

לדבריה של ענבל, היא יזמה איתי פגישה כי ההורים שלה כבר הרימו ידיים. היא סיפרה לי שזיו השתחרר מהצבא לפני כשנתיים, ומאז הוא לא מוצא את עצמו; הוא לא מפוקס ומרבה להיעדר מהבית, לפעמים גם למשך לילות שלמים. היא סיפרה לי שהוא אינו בזוגיות, וכל הניסיונות של הוריה להבין היכן הוא שוהה בלילות עלו בתוהו.

"זיו מתחמק מתשובות ומספר פעמים גם תפסנו אותו משקר", הוסיפה ענבל וסיפרה שניסתה לשוחח עם אחיה כמה פעמים. "הוא פשוט לא מפרט ותמיד טוען שהכל בסדר", סיפרה לי.  

ענבל ביקשה ממני לעקוב ולבדוק מה אחיה הצעיר עושה, מהו סדר יומו, עם מי הוא נפגש, והיכן הוא שוהה בלילות שבהם הוא נעדר מהבית. לענבל היה חשוב להדגיש שהדבר היחיד שמניע את הוריה וגרם לה להגיע אליי - זו הדאגה הכנה לזיו, והחשש שאולי הם יצטערו בעתיד שלא בדקו מה באמת עובר עליו. בכל זאת מדובר בבחור צעיר ומבולבל.

צוות בלשים ממשרדי עקב אחרי זיו במשך כמה ימים. הוא נראה עובד במחסן של סופרמרקט, כאשר בכל יום מספר שעות העבודה שלו השתנה. בסיום עבודתו, הוא היה מגיע לכתובת מגורים מסוימת ושוהה בה שעות רבות.

תפס את בן הזוג שלו בוגד בו
"מאז השחרור הוא לא מוצא את עצמו". אילוסטרציה | צילום: Raul Romario, Shutterstock

חקירה סמויה העלתה שבכתובת המדוברת מתגורר בחור כבן 30. באחד מימי המעקב, בשעות הערב, נראו זיו והבחור יוצאים מהדירה ונראו צועדים להליכה משותפת לאורך הטיילת. בערב אחר הם כלל לא יצאו מהבית עד לבוקר למחרת, ובערב מעקב נוסף נראו השניים כשהם מגיעים לבילוי במועדון שמזוהה עם חברי הקהילה הגאה.

הממצאים הפתיעו את ענבל. התברר כי זיו מנהל קשר עם בחור בן 30, וכשסיפרנו לה על כך היא נראתה מבולבלת. ענבל ציינה שהיא תמיד "חשדה" בזיו: "אחי הוא בחור נאה ומעולם לא ניהל קשר רציני עם בחורה", סיפרה לי.

ענבל החליטה לשוחח עם אחיה ולעזור לו להיפתח במקום לחיות בסתר. הקושי שענבל צפתה, וככל הנראה גם זיו, הוא בהתמודדות והקבלה של הוריהם השמרניים בדעותיהם, אבל היא ציינה שאהבתם לבנם חזקה יותר מהכל.

כעבור שבועיים, ענבל סיפרה לי שהיא יזמה שיחה עם זיו, ומיד בתחילתה היא הבינה שהוא היה טעון והמתין לשיחה הזו כדי לשחרר, להוציא ולהיפתח. זיו שיתף את ענבל בחשש שלו מתגובת הוריהם, והיא הבטיחה לו שהיא תלווה אותו, תתמוך ותעמוד לצידו בכל רגע - דבר שיקל גם על ההורים ברגע בו יבחר לשתף אותם בסוד אותו הסתיר מהם במשך שנים.

הסיפור מבוסס על מקרה אמיתי. שמות הדמויות, כמו גם פרטים נוספים, שונו בכדי למנוע את חשיפת המעורבים. גולן פנחס, חוקר פרטי, הוא בעל המשרד "ים חקירות"