אפרת כתבה לי מייל וביקשה לקבוע פגישת ייעוץ. היא סיפרה לי שהיא מנהלת ובעלת משרד לייעוץ מס והנהלת חשבונות באזור השפלה, ולבקשתה הגעתי למשרדה ביום שישי בשעות הצהריים.

כבר בתחילת הפגישה סיפרה לי אפרת כי במהלך השבוע נמצאות במשרד ארבע עובדות שמנהלות את תיקי הלקוחות, ובימי שישי היא נמצאת שם לבדה.

בהמשך השיחה אפרת כבר הגיעה לעיקר העניין שלשמו ביקשה לפגוש אותי, וסיפרה לי שכבר תקופה ארוכה היא חוששת שמשהו מוזר קורה במשרד בשעות הערב.

לדבריה, המשרד פתוח בכל יום מהשעה 08:00 ועד 18:30, ולכל עובדת יש מפתח למקום כי בכל יום עובדת אחרת פותחת את המשרד ועובדת אחרת סוגרת אותו בסוף יום העבודה.

אפרת המשיכה וסיפרה שלפני כמה ימים היא נשארה במשרד עד שעה מאוחרת ועזבה אותו לקראת 21:00. "הייתה לי עבודה על תיק של לקוח גדול שהייתי חייבת לסיים עד תאריך מסוים, אז עבדתי שעות נוספות", היא סיפרה.

למחרת בבוקר אפרת הקדימה והגיעה למשרד לקראת השעה 07:00, ולדבריה המשרד לא היה באותו מצב בו עזבה אותו ערב קודם לכן. "המקרר היה פתוח, ושני תיקים שהשארתי על אחד השולחנות נראו לפתע על אחד הכיסאות", היא נשמעה בטוחה בעצמה.

היא סיפרה לי שחששה לשאול את הבנות לפשר האירוע, אבל היא משוכנעת שמישהי מהן מבקרת במשרד בשעות הלילה, וכל עוד היא לא תדע מי זאת בוודאות - היא לא מתכוונת להעלות את הנושא בפניהן.

חוקר פרטי
"צוות המעקב התמקם מול המשרד, וכעבור כמה ימים נפתרה התעלומה" | צילום: shutterstock | ANDREA DELBO

אפרת לא יכולה הייתה להצביע על חשודה מסוימת, אז החלטנו יחד לבצע תצפית במשך כמה ערבים מול המשרד ולהמתין למבקרים השקטים. צוות מעקב התמקם מול המשרד, וכעבור כמה ימי תצפית נפתרה התעלומה.

רויטל, אחת הפקידות של אפרת, נראתה מגיעה למשרד בשעה 22:30 בחברת גבר זר. אחד החוקרים נצמד אליהם בפתח המדרגות וראה אותם נכנסים למשרד. הגבר נראה נושא בקבוק יין בידו, וכעבור שעה וחצי יצאו השניים מהמשרד, התגנבו לרכבם ונסעו מהמקום.

למחרת עדכנתי את אפרת בממצאים, והיא הודתה שאילו היתה צריכה לנחש מי החשודה שמתגנבת למשרד בלילות - שמה של רויטל היה עולה מהר מאוד.

אפרת סיפרה לי שרויטל צפויה להתגרש בקרוב אבל עדיין מתגוררת עם בעלה, ומריכולים שעלו במשרד, אפרת הבינה שהרומן הוא עם אהבת נעוריה, גבר נשוי, ורויטל פשוט עשתה את הצעד הראשון והחלה בתהליך של הפרידה מבעלה.

באופן טבעי אפרת ממש לא אהבה את המצב שמשרדה הפך למוקד מפגשים אינטימיים של אחת העובדות והמאהב שלה. "אולי זה פתרון מעולה בשבילם, אבל המשרד הוא לא צימר דיסקרטי לזוגות בוגדים, ואלוהים יודע מה הם עושים כאן, ועל איזה שולחן", אמרה אפרת בזעם. 

כעבור שבוע, אפרת חייגה אלי וסיפרה לי ששוחחה עם רויטל שהייתה המומה ונבוכה, והתחננה שהסיפור יישאר דיסקרטי. "אני בטוחה שהיא לא תחזור לכאן למפגשים דיסקרטיים. למשרד היא מגיעה מעכשיו רק לצורך עבודה. בכל הקשור ליחסים עם בעלה והגבר הנשוי, זה כבר עניין שלה ואיחלתי לה בהצלחה עם חייה האינטימיים".

הסיפור מבוסס על מקרה אמיתי. שמות הדמויות, כמו גם פרטים נוספים, שונו בכדי למנוע את חשיפת המעורבים. גולן פנחס, חוקר פרטי, הוא בעל המשרד "ים חקירות"