במהלך ניהול חקירות, אנחנו, כחוקרים פרטיים, מוצאים את עצמנו לעיתים בסיטואציות מורכבות ורגישות בהן אנו נחשפים למידע על אנשים אותם אנחנו מכירים באופן אישי.

מצבים מהסוג הזה גורמים לנו באופן טבעי לאי נעימות וחוסר נוחות, אך המחויבות שלנו כלפי מזמין החקירה היא מוחלטת ובלתי ניתנת לערעור.

יניב שוחח איתי בטלפון לאחר שקיבל המלצה מקצין הביטחון בחברה שבה הוא עובד. הוא הזמין אותי למשרדו, וכבר בתחילת הפגישה סיפר לי שלאחרונה הוא החל לחשוד שמשהו אינו כשורה עם אשתו רקפת.

לדבריו של יניב, רקפת שעובדת באחת הרשויות המקומיות באזור השרון, מתנהגת לאחרונה באופן מוזר ומסתורי. לטענתו, היא מרבה לסיים שיחות טלפון כשהוא מתקרב אליה, ולאחרונה אף "התעכבה" מספר פעמים במשרד עד שעות מאוחרות, ובאופן כללי החלה לפתח כלפיו חוסר סבלנות לצד מתח לא ברור שנוצר בין השניים.

החשד של יניב התעצם כאשר באחת הפעמים רקפת סימסה לו כי היא מתעכבת בעבודה, אך כשניסה להתקשר למשרדה כעבור שעה - לא היה כל מענה. יניב ניסה להתקשר כמה פעמים לנייד שלה, אך גם שם לא הייתה תשובה, וכעבור שעה וחצי רקפת חזרה אליו והתלוננה שהוא צריך להבין שאם היא לא עונה כנראה שהיא עמוסה בעבודה.

אלו אכן היו סימנים מעוררי חשד ותחושותיו של יניב היו מוצדקות. בשיחה איתי הוא ביקש לדעת רק דבר אחד: את כל האמת. הוא העביר לנו פרטים בסיסיים על רקפת, וכעבור כמה ימים צוות בלשים סמויים ממשרדי נצמד אליה והחל במעקב.

חוקר פרטי
כשהעבודה מתערבבת עם החיים עצמם. אילוסטרציה | צילום: shutterstock | ANDREA DELBO

בסיומם של מספר ימי מעקב מפוצלים, רקפת נתפסה "מקיימת קשר רומנטי" עם גבר אחר. החוקרים קלטו את רקפת והמאהב מבלים במסעדה, ובפעם נוספת רקפת נצפתה מגיעה לדירתו של המאהב, שהתה שם למשך מספר שעות, ולפני הפרידה נראה היה שהם התקשו להימנע מחיבוקים ונשיקות שלא ממש הותירו ספק לגבי עצמת הקשר הרומנטי ביניהם.

אי הנעימות מבחינתנו החלה כבר לאחר המפגש הרומנטי הראשון שתיעדנו בין רקפת למאהב, לאחר שזהותו של הגבר הצליחה להפתיע את כל אנשי המשרד; מתברר כי המאהב היה עורך דין גרוש, שבעבר עבד עם משרדנו וקיבל שירותי חקירה שונים עבור לקוחותיו.

אני, כבעל המשרד, והחוקרים שעבדו בתיק הזה, נערכנו לסיטואציה שבה נעמוד מול עו"ד שאנו מכירים, ומבחינתנו לא היה ספק שהמחויבות המוחלטת שלנו היא בראש ובראשונה כלפי מזמין החקירה.

אחרי מספר שיחות החלטנו שעם אי הנעימות שיכולה להיווצר לנו מול עורך הדין נצליח להתמודד, והדבר החשוב יותר מבחינתנו הוא שהלקוח ביקש לדעת את האמת - וזה בדיוק מה שהוא קיבל.

הסיפור מבוסס על מקרה אמיתי. שמות הדמויות, כמו גם פרטים נוספים, שונו בכדי למנוע את חשיפת המעורבים. גולן פנחס, חוקר פרטי, הוא בעל המשרד "ים חקירות"