יאיר הגיע למשרדי כמה שעות לפני כניסת השבת. השעה נבחרה על ידו, בעיקר כי הדיסקרטיות מאד חשובה לו. אחרי שבירכנו אחד את השני לשלום, הוא סיפר לי על בנו גלעד ואשתו גלית, שניהם תושבי השרון כמוהו וכמוני.

גלעד וגלית נשואים כשנתיים, עדיין ללא ילדים. יאיר תיאר את גלעד כאדם די תמים, לפעמים תמים מדי. "הוא אוהב את גלית אהבת נפש ולעיתים זה נראה כמו הערצה שלא במקומה", סיפר יאיר וביקש להוסיף כי "גלית בחורה מאד יפה ומושכת, ובקצועה היא מדריכה בחדר כושר ומעבירה חוגי התעמלות".

אחרי פרטי הרקע, יאיר סיפר שלפני כשבוע פנה אליו חבר קרוב והעיר את תשומת ליבו לכך שכלתו "מתעסקת" עם גבר זר במכון. לדברי החבר, גלית נראתה מספר פעמים צמודה לאותו גבר, הרבה מעבר למה שמקובל בין מדריכה למתאמן בחדר כושר.

אותו חבר סיפר ליאיר שבסיום אחד האימונים, כשצעד בחניון בדרך לרכבו, ראה את השניים יושבים ברכבו של הגבר ומתנשקים.

יאיר הודה לחברו, ואמר לו שהוא ימצא דרך לטפל בעניין. יאיר המשיך לתאר לי את השבוע שעבר עליו ואת ההתלבטויות שלו. "החלטתי לפעול בעצמי, בעיקר כי אני בטוח שגלעד לא יפעל כמו שצריך", הוא אמר לי.

שאלתי את יאיר אם הוא בטוח שבחר בדרך הנכונה, לפעול מאחורי גבו של גלעד, והוא השיב לי בהחלטיות שכן, מאחר ולא מדובר בחשד או בשמועה.

"גולן, מישהו ראה אותה מתנשקת עם גבר וזה לא יכול לעבור בשתיקה" הוא אמר. "אעביר את ההוכחות לגלעד והוא יחליט מה לעשות. אם הוא יחליט לסלוח לגלית, זה יהיה מידע שרק אני והוא נדע וזה יישאר הסוד של שנינו".

אילוסטרציה - גופיות ספורט בחדר כושר
חדר כושר. אילוסטרציה | צילום: חדשות 2

ביקשתי מיאיר לשקול זאת שוב, אך הוא היה בטוח בדרכו ומשוכנע שגלעד יבין את שיקוליו. המעקב, כך התברר מהר מאוד, לא היה מורכב; במשך כמה פעמים צולמה גלית בחברת אותו הגבר שמתאמן במכון.

באחת הפעמים נראו השניים מקיימים יחסי מין ברכבו של הגבר בחניית עפר מול צוקי חוף הים, ובפעם אחרת נראו השניים מגיעים בשעות הבוקר לצימר דיסקרטי לביקור שארך כשעתיים וחצי.

דו"ח מפורט, כולל צילומים, הועבר ליאיר, שכמובן לא הופתע. כעבור כמה ימים נפגשנו שוב, ויאיר סיפר לי שפגש את גלעד ותיאר בפניו את השתלשלות העניינים. לדברי יאיר, הוא הופתע מהתגובה של גלעד ומהדרך שבה קיבל את הדברים.

גלעד נראה די בהלם, אבל הודה לאביו על הדרך שבה בחר לפעול. יאיר שיתף אותי שהיה לו ספק אם "ההלם" של גלעד היה אכן אמיתי, ותחושתו היא שגלעד חשד באשתו - אך משהו עצר אותו מלבדוק את העניין.

גלעד ביקש מאביו לברר עוד קצת פרטים על המאהב של אשתו, מי הוא ומה מצבו האישי. לדברי יאיר, כעבור מספר ימים גלעד פנה אליו וסיפר שהוא קיבל את ההחלטה ללכת עד הסוף ולהיפרד מגלית.

יאיר הבין די מהר שיש עוד רקע להחלטה הזו של בנו, וחשיפת הרומן הייתה המסמר האחרון. צחוק הגורל התערב בסופו של דבר אחרי שיאיר היה זה שביקש מגלעד לשקול טוב את צעדיו ולא למהר לקבל החלטות. למרות זאת, גלעד היה נחוש בדעתו, ונראה היה שהוא גילה פרט נוסף, בלי קשר לבגידה, שגרם לו לחתוך. מה התגלה שם? מה ידע גלעד על גלית שאנחנו לא? העניין הזה נשאר עד היום בתעלומה ללא פתרון.

הסיפור מבוסס על מקרה אמיתי. שמות הדמויות, כמו גם פרטים נוספים, שונו בכדי למנוע את חשיפת המעורבים. גולן פנחס, חוקר פרטי, הוא בעל המשרד "ים חקירות"