את עמרם וזיוה פגשתי בביתם שממוקם במושב באזור השרון. שניהם בשנות ה-60 לחייהם, הורים לשלוש בנות, שתיים מהן נשואות והצעירה סטודנטית שחיה איתם.

כבר בתחילת השיחה עמרם החל לספר לי על בתם הבכורה שרית. הוא סיפר שהיא נשואה לבחור בשם גידי, יש להם שלושה ילדים, והם מתגוררים בדירה נאה בעיר סמוכה. "עד כמה שהיה ידוע לנו, הם חיים באושר ולא ידענו על קשיים כלשהם או בעיות בזוגיות שלהם".

עמרם המשיך וסיפר שלפני כשבועיים, אחותה של זיוה אשר מתגוררת בת"א סיפרה לה שראתה את גידי של שרית צועד יד ביד עם בחורה צעירה באזור נמל יפו.

זיוה סיפרה שהיא ניסתה לשכנע את אחותה שאולי מדובר בטעות בזיהוי, אך אחותה הייתה עקשנית ובטוחה בעצמה. "התייעצתי עם עמרם ובשלב הראשון החלטתי להתקשר לשרית ותוך כדי שיחה שאלתי מה הם עשו ערב קודם", סיפרה זיוה. "שרית אמרה לי שהיא הייתה בבית וגידי יצא עם חברים והם נפגשו לראות משחק כדורסל בבית של חבר שלו מהעבודה". זיווה הבינה מיד את משמעות תשובתה של שרית.

 "לאחר כמה ימים של התלבטות קשה מאד החלטנו לשתף את שרית", סיפרו לי ההורים, "מידע כזה לא יכול להיקבר אצלנו". וכך, כמה ימים לאחר הדיווח, שרית הגיעה לבית הוריה עם ילדיה והם החליטו לשוחח איתה. להפתעתם, שרית ממש לא נפלה מהכיסא.

שרית החלה לדמוע וסיפרה להוריה שכבר כמה חודשים היא מתמודדת עם החשד הזה. לדבריה, הקושי הגדול שלה הוא שלמרות החשדות שמקננים בה, לא נראה כל שינוי בזוגיות שלהם. "בבית הכל רגיל", סיפרה שרית להוריה, "גידי עוזר, תומך, מפרגן ואוהב, אבל השקרים הקטנים שגיליתי מבלבלים אותי".

שרית סיפרה להוריה שהיא כבר שוחחה עם חוקר פרטי, ולפני כחודשיים נעשו שני מעקבים אחרי בעלה, אבל באותן שתי יציאות הוא באמת נפגש עם החברים שלו. "התייאשתי", היא אמרה, "וגם העלות הכספית הגבילה אותי, כך שהחלטתי בשלב הזה לעזוב את הנושא".

חוקר פרטי
בערב המעקב השני, התמונה התבהרה סופית | צילום: shutterstock | ANDREA DELBO

"רציתי תמונה והוכחה, להטיח אותה בפניו ולהבין למה. אני לא רוצה להתגרש ואני בטוחה שגם גידי לא רוצה לפרק את המשפחה, אבל אם אני פונה אליו - אני חייבת הוכחה, שלא ינפנף אותי".

עמרם וזיווה הבינו עד כמה הסיפור כואב לשרית והציעו לה עזרה כספית. "היא התלבטה, אבל לפני יומיים היא התקשרה ואמרה שהיא תשמח לעזרה ואפילו ביקשה שאנחנו נבחר את החוקר ונהיה איתו בקשר, לכן אתה פה", סיפרו לי בחיוך מריר.

קיבלתי מההורים המודאגים את כל המידע הנדרש על גידי, כולל סדר היום שלו, תמונה ופרטי הרכב בו הוא נוהג. שרית עדכנה את הוריה לגבי ימי הבילוי שלו, ויצאנו לעבודה.

במעקב הראשון גידי נראה מבלה בפאב עם חבריו וצופה איתם במשחק כדורסל. בערב המעקב השני הוא כבר נתפס אחרי שנצפה מגיע לכתובת מגורים בדרום ת"א ונכנס לאחת הדירות בבניין.

כעבור שעתיים הוא יצא מהדירה בחברת בחורה, השניים נפרדו בנשיקה ארוכה ליד רכבו וגידי נסע ישירות לביתו. למחרת הגיעה חוקרת לבניין המגורים וגילתה כי בכתובת זו מתגוררת בחורה צעירה עם בנה. זהותה של הבחורה נחשפה, ובירור זריז העלה שהיא עובדת באותה חברה בה עובד גידי.

סרט הווידאו של גידי בו הוא נראה נכנס בשעת לילה לכתובת המגורים של אותה הבחורה הועבר לעמרם וזיווה ומהם ישירות לשרית.

עמרם וזיווה התחייבו בפניה שהם יקבלו כל החלטה שלה, בלי לשפוט, יתמכו ויסייעו לה ככל שיידרש. מבחינתם ההתערבות שלהם נמחקה ולא הייתה מעולם, וכעת היא זו שצריכה להחליט לאן ממשיכים מכאן. 

הסיפור מבוסס על מקרה אמיתי. שמות הדמויות, כמו גם פרטים נוספים, שונו בכדי למנוע את חשיפת המעורבים. גולן פנחס, חוקר פרטי, הוא בעל המשרד "ים חקירות"