כבעל משרד חקירות, אני עוסק גם בשיווק ופרסום שירותי המשרד שבבעלותי . באופן טבעי, יש צורך תמידי להגיע ללקוחות חדשים, והשירות שלנו כחוקרים ללקוחות פרטיים הוא שירות חד פעמי.

כן, מתבר כי גם הלקוח הכי מרוצה לא רוצה לחזור אלינו שוב, ולמרות זאת, יש מקרים יוצאי דופן בהם אנשים חזרו אלי גם בפרק ב' של חייהם. המזל הרע, כך נראה, מסרב לעזוב אותם.

אחת הדרכים בהם אני משתמש לשיווק ופרסום, למעט המדור הזה, היא באמצעות אתר שממליץ ללקוחות על אנשי מקצוע.

הלקוח מבקש לקבל שירות מבעל מקצוע מסוים, הוא משאיר את פרטיו, ותוך זמן קצר מספר אנשי מקצוע מקבלים את הודעתו וחוזרים אליו כדי להציע את שירותם.

הלקוח, שמקבל כמה הצעות, שוקל, בוחן את ההצעות, ובוחר לו את איש המקצוע שממנו יקבל את השירות. משרדי עובד עם אחד האתרים הללו, ומדי שבוע אני מקבל כמה הודעות מלקוחות פוטנציאליים.

לפני זמן מה קיבלתי הודעה מהאתר ובה נכתב כי לקוח תושב מרכז הארץ מבקש לקבל שירות מבלש פרטי. פיניתי כמה דקות מזמני, והתקשרתי למספר הטלפון שהושאר בהודעה. מהצד השני ענתה לי בחורה.

בירכתי אותה לשלום, ושאלתי עם מי אני מדבר. מהצד השני שמעתי לפתע צחוק מתגלגל. "אני נורית", סיפרה לי, "גם אתה חוקר פרטי?" השבתי בחיוב ואמרתי שהתקבלה הודעה במשרדי יחד עם מספר הטלפון שלה.

אישה בטלפון- אפליקציות
למה מתקשר אלי חוקר פרטי? (אילוסטרציה, למצולמת אין קשר לכתבה) | צילום: Thinkstock

נורית המשיכה לצחוק וסיפרה לי: "אתה השלישי שמתקשר בשעה האחרונה". לאחר כמה שניות של בלבול ושתיקה, היא המשיכה בדבריה: "בעלי מטומטם! הוא מחפש חוקר פרטי שיעקוב אחרי, אבל הדביל השאיר בטעות באתר שלכם את מספר הטלפון שלי".

ניסיתי להתאפק, אבל לא הצלחתי ופרצתי בצחוק. נורית החביבה סיפרה לי שיש להם מספר טלפון עוקב, ורק הספרה האחרונה שונה. "כנראה הטיפש הזה, בטעות ומתוך הרגל, רשם את מספר הטלפון שלי. אין מה להגיד, אני חולה עליו", אמרה נורית שמשום מה נשמעה כל כך מאושרת.

"תגיד", היא אמרה לי, "אתה יכול לתת לי טיפים איך להיזהר ולא להיתפס, אתה בטח מבין שעם בעל כזה אני חייבת לחפש ריגושים ובילויים בחוץ".  

נשמתי עמוק ואמרתי לנורית שעם המזל שיש לה, היא לא זקוקה לטיפים. "דבר אחד חשוב את כבר יודעת" אמרתי לה, "בעלך כנראה לא כל כך טיפש כמו שאת חושבת אם הוא החל לחשוד בך, ואפילו כבר קיבל החלטה לפנות לבלש פרטי", אמרתי לה והשיחה נותקה.

באופן טבעי, עברו כמה דקות טובות עד שחזרתי לעצמי ונרגעתי מהאירוע הביזארי כמוהו טרם נתקלתי בקריירה הארוכה שלי.

הסיפור מבוסס על מקרה אמיתי. שמות הדמויות, כמו גם פרטים נוספים, שונו בכדי למנוע את חשיפת המעורבים. גולן פנחס, חוקר פרטי, הוא בעל המשרד "ים חקירות"