חקירה בת חצי שנה של הרשויות הבריטיות סביב מותו של הטרנסג’נדר הצעיר ממערב אנגליה, הסתכמה בקביעה כי מקס קרשאם בן ה-25 סבל מדיכאון וחרדה, ושם קץ לחייו ב-20 ביולי 2019. מהעדויות קרשאם עלה כבחור "מלא שמחה, אושר ושנינות", אבל גם כמי שסבל תדיר מ"מצב רוח ירוד". וונדי קרשאם, אמו של מקס, סיפרה לצוות החקירה, "מקס אובחן בעבר עם דיכאון וחרדה".

"בערך כשנה לפני שאובחן עם דיספוריה מגדרית. הוא החל לקחת טיפול הורמונלי אבל סבל מאקנה, שהיה כל כך חמור עד שפגע לו במצב הרוח, והוביל אותו לקחת תרופות. הוא עשה ניתוח במאי 2019 להסרת רקמת שד".


"באופן כללי, הוא נראה במצב רוח ירוד אחרי הניתוח, הוא לא היה קודר, אבל נראה שנמאס לו להיות תקוע בתוך הבית. תגובה נורמלית בהתחשב בנסיבות. זה לא נראה משמעותי בעיניי בזמנו", האם ממשיכה, "ידעתי שהוא סבל ממצב רוח ירוד בעבר, אבל לא ראיתי בזה סימן שהיה זקוק לעזרה. אני חושבת שאי אפשר היה לדעת מה מקס באמת הרגיש".

>> 15 הרגעים שעשו לקהילה הגאה את העשור

>> 14 אירועים שהרסו לקהילה הגאה את העשור

>> "עד לפני חודש תמיד עשיתי סקס תחת השפעת סמים"

רופא המשפחה של מקס מספר לחקירה: "מקס דיווח כי תמיד הרגיש כמו בן, והוא נמצא במקום ובזמן להמשיך בטיפול. לא היו פגישות ייעוץ מעוררות דאגה לפני הניתוח, ולא בעיות כלשהן בבריאות הנפש במהלך". לצערנו הרב, מקס מזכיר לנו כי לפי מחקר של קרן סטונוול, 50% מהנערים והנערות על הקשת הטרנסג’נדרית בממלכה המאוחדת עברו לפחות ניסיון אובדני אחד בחייהם/ן.


חשים מצוקה? אתם לא לבד ותמיד יש למי לפנות:

ער"ן 24 שעות ביממה 1201 מכל טלפון
 
קו הקשב 'יש עם מי לדבר' של הקהילה הגאה  
הקו פועל בימים א'-ה' בשעות 19:30-22:30
בטלפון 03-6205591
בוואצאפ 058-6205591
במייל yesh@glbt.org.il
 
או ליצור קשר עם עמותת מעברים של ועבור הקהילה הטרנסית